Niskie tunele foliowe
Konstrukcja tuneli jest 'bardzo prosta. Jej elementy stanowią pałąki z drutu ocynkowanego grubości 4—6 mm lub z rurek winidurowych, a nawet z elastycznych prętów wiklinowych. Szerokość tak wykonanego tunelu foliowego nie powinna przekraczać 1,5 m, w przeciwnym razie wiotka konstrukcja może być zniszczona przez wiatr. Szerokość niskich tuneli z rurek winidurowych, może dochodzić do 2 m,
Do okrywania wystarcza folia grubości 0rł mm. Nie należy stosować folii grubszej niż 0,15 mm ze wzglądu na jej sztywność, która przeszkadza w czasie wietrzenia tuneli, Wietrzenie odbywa się w ten sposób, że jeden z długich brzegów folii unosi się, przesuwając je pomiędzy pałąkami a sznurkiem, który z wierzchu przytrzymuje folię.
Niski tunel foliowy bez ogrzewania nie chroni roślin przed dłużej trwającymi przymrozkami, w związku z czym zbyt wczesne posadzenie w nim roślin wrażliwych na niskie temperatury (np. ogórek, pomidor) może spowodować znaczne straty. Rośliny wrażliwe na przymrozki powinno się sadzić dopiero wówczas, gdy ryzyko wystąpienia przymrozków jest niewielkie.